Diğer Belgeler

K1 Belgesi Nasıl Alınır

K1 belgesi alabilmek için gerekli evraklarla beraber bize başvuru yapmanız halinde yetki belgesi bir gün içinde tüm işlemleriniz bitirilerek size size teslim edilir. Yetki belgesi başvurusu için Şahıslarda 30 ton azami yüklü ağırlık şartını sağlayabilmeniz. şirketlerde ise 50 ton azami yüklü ağırlık şartını sağlamanız gerekmektedir. Tonaj şartını sağlayamadan yetki belgesi başvurusu yapılamaz bunun için öncelikle tonaj şartının sağlanması gerekmektedir.

K1 belgesi başvuru işlemleri

K1 belgesi nasıl alınır

Başvuru aşamasından önce ticaret odası veya esnaf odası kayıtlarının yapılması şarttır. Ayrıca başvuruda bulunacak Şahıs veya şirketler yurt içi nakliye işi yapacaklarsa kayıtlı sermayelerinin en az 10.000 TL olması gerekmektedir. Sadece şehir içinde kamyonet araçlarla nakliyecilik yapacakların yine ticaret odası kaydı yaptırmaları gereklidir fakat kayıtlı sermaye şartı aranmaz. Bütün K belgesi işlemleri için bizimle irtibata geçiniz.

K1 belgesi şirketlerin belge aldıktan sonra firma bünyesinde en az 1 adet ODY belgesine sahip personel istihdam ettirmeleri gerekmektedir. SRC belgesi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir