Diğer Belgeler

CEKAL BELGESİ

Cekal Belgesi cam sektörü ile alakalı olarak yapılan test işlemleri ve belgelendirme standardıdır. Merkezi Fransa olan belgelendirme için kalite standartları ve performans değerlendirmesi testleri yapılarak ürünün uluslar arası standartlarını belirlemektedir.Ürün türüne göre değişiklik arz eden standartlar içermektedir.

cekal belgesi

cekal belgesi

 

CEKAL BELGESİ NEDİR

Cekal belgesi başvurusunun onaylanmasının ardından işareti taşıyan ürünler ilgili sektör ile alakalı bütün test ve kalite işlemlerinden başarılı çıktığının belgelendirmesidir. Bu amaçla cekal işareti konulmaktadır. Isıcam, sertleştirilmiş cam gibi cam türleri standart testlerine tabi tutulmaktadır. Uluslar arası cam ve cam ürünleri satışı yapıyorsanız. Bu belge sayesinde pazarlama olanaklarınızı arttır abilirsiniz. Ürünlerinizin kalite standartlarına uygun olduğunu belgeleyerek tüketicinin sizi tercih etmesi için avantaj kazanabilirsiniz.

Uluslar arası ihracat yapan firmalar için sevkiyat öncesi gözetim belgeleri ihracat belgeleri için bizimle iletişime geçiniz. ISO 9001 belgesi için tıklayınız

Comments are closed.