Diğer Belgeler

COI Belgesi

COI Belgesi İran da bulunan CERTIFICATE OF INSPECTION (COI) adlı kuruluş tarafından alınan kararlar çerçevesinde İran a ithal edilecek bazı ürün grupları için kendilerinin denetimlerinden geçilmesini. Ve sertifika alınmasını zorunlu kılmıştır. İran standartları kuruluğu olan ISIRI tarafından konulan standartlar gereği. ithalat mevzuatına ithal edilecek ürünün kendilerinden onaylı kuruluşlar ın adlarına üretim yerini gözlemlemeleri suretiyle belgelendirme sağlanmaktadır.

Coi Belgesi

CoC belgesi Cezayir’e ürün satacak firmaların alması gereken belgedir. Cezayir devleti tarafından bütün ürün grupları için talep edilmektedir.

Saso belgesi için tıklayınız. Uluslar arası ihracat belgeleri ile alakalı olarak bizden hizmet alabilirsiniz. Sevkiyat öncesi gözetim belgeleri kapsamına giren belgeler ile alakalı danışmanlık ve belgelendirme hizmeti sunuyoruz. Gözetim belgeleri alınırken ürünlerinize ait kalite belgelerinizin tam olması gereklidir. Ürünler belirli bir kalite standardına uygun olduğunu belgelemiş olması gereklidir. Karşı taraf gümrüklerinde bu belgeler kapsamında yeterlilik koşulları aranmaktadır. Bu bakımda ürünlerinizin kalite belgelendirme evraklarına sahip olması gereklidir.

Comments are closed.