Diğer Belgeler

EAC Belgesi Nedir

Eac belgesi  nedir Rusya devleti ve ekonomik işbirliği kurdukları bağlı ülkeler (Kazakistan, Beyaz Rusya vs)e yapılacak ihracatlarda aranan ürün belgesidir. Eac belgesi olmadan ihracat yapılamamaktadır. İşletme kayıt ve tek seferlik ihracatlar için değişen kısımları vardır. Her ürün için istenmemekle beraber belge kapsamına alınması. Açıklanan ürünler arasında olan ihracatlarınızın başvuru işlemlerinde ürünlerinizin kapsam dahilinde olup olmadığının kontrolünün ardından belgelendirme işlemi gerçekleştirilir. Kalite yönetim sistemleri veya CE belgesi gibi ürün belgesi olmayıp daha çok kimlik özelliği pasaport görevi görmektedir.

eac belgesi nedir

eac belgesi nedir

 

Eac Belgesi Hakkında

Her ülkede olduğu gibi yukarıda bahsi geçen rusya ve ekonomik işbirliği kurduğu dişer ülkelere gönderilecek ürünlerin kalite standartlarının belirlenmesi amacıyla yapılan çalışma ile eski adıyla gost r belgesi devreye girmiştir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İhracat esnasında sorun yaşamamak için danışmanlık hizmetimizden faydalanın.

Kurulan ekonomik işbirliğinin karar mekanizması olan AEK tarafından alınan karar ve uygulanması öngörülen standartlar çerçevesinde devreye giren uygulama ile alakalı sorun yaşamamak için ücretsiz danışmanlık hatlarımızdan bizlere ulaşmanız halinde ihraç edeceğiniz ürünle alakalı teknik inceleme( kapsam dahilinde olup olmadığına dair) ardından gerekli olması halinde en kısa sürede işlemlerinize başlanacaktır.

Comments are closed.