Diğer Belgeler

Emc Belgesi

Emc belgesi İşareti elektrikli aletlerin elektromanyetik uyumluluK belgesi olup bu belgeye sahip olmakla uluslar arası platformda ürünlerinizi Pazar payı bulması için sizlere büyük avantajlar sağlayacaktır. Emc belgesi alarak ürünlerinizin Avrupa standartlarında olduğunu göstererek müşterilerinizin ürünlerinizi rahatça kullanabileceğinin teminatını sağlamış olacak ve dolayısıyla daha fazla ürün satışı gerçekleştire bileceksiniz.

emc belgesi

EMC BELGESİ NEDİR

Avrupaya ürün satışı gerçekeştirebilmek için sahip olmanız gereken CE belgesi ni  yanı sıra emc belgesi ile de kalitenizi perçinlemiş olacaksınız. Yapılacak test işlemi ile ürünlerinizin elektromanyetik emisyon testlerinden ve elektronik aksama ait testlerden başarı ile geçtikten sonra belgelendirme işlemi gerçekleştirilecektir.

Uluslararası ihracat yapan firmaların elektrikli ürünlerinden bu kapsama giren ürünlerine bu belgeyi almaları gereklidir. Özellikle yurt dışında bu gibi kalite belgeleriyle alakalı daha sıkı denetimler vardır. Ayrıca yurt dışındaki tedarikçi ve kullanıcılar da bu gibi kalite belgelerine dikkat etmektedir. Ülkemizde kalite belgelerine verilen önemin artması ülkemiz adına da yarar sağlayacaktır. Kalite standartlarımızın yükselmesi ülkemiz ürünlerine olan ilginin de artmasına katkı sağlayacaktır. Emc belgesi ve bu kapsamda dişer kalite belgelerine önem vermemiz bize artı değer katacaktır.

Firmamız bir çok testi kendi bünyesinde yapabilecek durumda olup kapsamımız dışında bulunan testler için ise çözüm ortaklığı yaptığımız firmalar ile yine işlemlerinizi en kısa sürede tamamlıyoruz. Genel olarak verilen kalite belgeleri yıllık olarak düzenlenir veya 3 yıllık olarak temin edilebilir.

Comments are closed.