Diğer Belgeler

ISO 14001 Belgesi Ne İşe Yarar?

ISO 14001 belgesi kalite standartları çevre yönetim sistemidir. Ne işe yaradışı ise herkes tarafından kabul göreceği üzere içinde yaşadığımız dünyanın her geçen gün artan kirliliği. Küresel ısınma, yok olan tabiat gibi tehditlerle karşı karşıya bulunduğu bu zamanda her kesimin özveri gösterip doğayı ve çevreyi koruması gerektiği aşikardır. Özellikle sanayide, fabrika artıkları. Baca dumanları gibi unsurlar hem doğayı hem de insan sağlığını tehdit eder duruma gelmiştir.

ISO Belgesi Nasıl Alınır

ISO 14001 çevre yönetim sistemi ise tamda bu noktada devreye girip bir fabrikanın, işletmenin. Herhangi bir ticari kuruluğun çevreye vereceği zararı en aza indirmesi için bu alanla alakalı kalite standartları getirmektedir. Sürdürülebilir bir yaşam, sürdürülebilir bir hayat için azami derecede dikkat gerektiren bu konuda ISO 14001 standartları. Bizlere yol gösterici olmaktadır. Standartlar sadece çevreye verilen zararın azaltılması değil. Bunun yanında kullanılan enerji miktarının azaltılması. Kullanılan ham madde miktarının düşürülmesi gibi alanlarda standartlar getirmektedir.

Öz kaynakların idareli kullanılması, atıkların çevreyi en az etkileyecek şekilde bertaraf edilmesi gibi alanlarda ilk olarak yönetim kararlılığı ve personel farkındalışının oluşturulması ile başlanan sistem kurulumu sonucu işletmeniz çevre dostu bir işletme olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir