Diğer Belgeler

ISO 9001 BELGESİ NEDİR NE İŞE YARAR?

ISO 9001 belgesi nedir sorusuna verilebilecek en doğru cevap uluslararası alanda kabul görmüş kalite standartları belgesidir diyebiliriz. Globalleşen dünyada artık hemen her sektör belli bir kalite seviyesini yakalamak. Müşteri memnuniyetini arttırmak, kabul görmek ve tabi ki kar elde edebilmek için. Kaliteye ve iğini sorunsuz yürütebilmek için kurumsal bir yapıya sahip olmak zorundadır. İşte tamda bu noktada ISO 9001 belgesi standartları firmalara bahsettiğimiz standartların yakalanabilmesi. Ve geleceğe yönelik politikaların oluşturulabilmesi için yol gösterici olmaktadır.

ISO 9001 Belgesi Kimler Tarafından Kullanılmalıdır?

İrili ufaklı her firmaya sektör ayrımı olmaksızın uygulanabilirliği ile yaygınlaşma alanı her geçen gün artmakta ve tüketici tarafından da satın aldışı mal veya hizmetin kalite standartlarına uygun olup olmadığının kontrolü ile talep oranı sürekli artmaktadır. ISO belgesi almak isteyen bir firma öncelikli olarak kalite birimi kurup yönetim ve personel eğitimleri ile farkındalık oluşturup sistemin iileyiğini kontrol etmelidir. ISO 9001 belgesi size müşteri beklentilerinin karşılanması, daha kaliteli ürün ve hizmet sunmak, en az sorunla ve kontrollü bir iş ortamı, personel eğitimleri ile verimliliğin arttırılması gibi alanlarda sunduğu yararların yanında bahsettiğimiz gibi tüm dünyada artık artan rekabet ortamına karşı doğru pozisyon almanız noktasında beklentilerinizi karşılayacaktır.

ISO 9001 Belgesi Neden Gereklidir?

ISO belgesi ürün belgesi değildir bir kalite yönetim sistemi belgesidir. Ürünleriniz için CE Belgesi veya TSE belgesi alabilirsiniz. ISO 9001 ise bir işletmenin uluslar arası standartlarda çalıştığının, kalite politikasının, müşteri memnuniyetinin, personel eğitimlerinin vs. dikkate alınarak faaliyet gösterdiğinin, hammaddeden son ürün çıkışına kadar tüm sistemin kontrol altında tutularak üretim yapıldığının göstergesidir. Bu açıdan tüketici aldışı ürünün üzerinde veya hizmet aldışı firmada bu belgeleri talep etmekte güven duygusunu arttırmakta dolayısıyla da tercih sebebi olmanıza sebep olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir