Diğer Belgeler

ISO Belgesi Nasıl Alınır?

ISO belgesi nasıl alınır almak isteyen firmaların bizimle iletişime geçmesinin ardından firma evraklarını talep ediyoruz. Daha sonra oluşturulan başvuru dosyası ile uzman arkadaşlarımız iş yerinizde ön inceleme için randevu talebinde bulunur. Yönetim ile yapılan toplantının ardından iş yerinde çalışan personel sayısı, kullanılan ekipmanların tanımı, motor güçleri vs gibi veriler toplanıp o iş yerine göre bir kalite standartları oluşturularak sisteme başlangıç yapılabilir.

ISO Belgesi Nasıl Alınır, Alım Aşamaları Nelerdir?

Sadece bu kadarla da kalmayıp sistem tamamıyla iş yeri ile alakalı tüm süreçleri kontrol etmek üzere programlanmıştır. Müşteri memnuniyetinden, nakliye varsa depolama alanları, ham madde temininden son tüketiciye kadar bütün bir sürecin kontrol altına alınmasını amaçlamaktadır. Kalite el kitabının oluşturulmasının ardından burada geçen standartların uygulanmasına geçilir. Örnek olarak iş yeri içerisinde uyarı ikaz işaretlerinin yerleştirilmesi, çalışma alanlarının belirlenmesi, personel temizliği, güvenliği gibi konularda kuralların belirlenmesi. Yönetimin hedef belirlemesi, bu hedeflerin sürekli olarak ilerletilmesi. Müşteri memnuniyetinin değerlendirilmesi alınan verilerde belirlenen eksikliklerin giderilmesi gibi kabaca bahsedebileceşimiz standartların uygulanma aşamalarının tamamı iso standartları içerisinde geçen konulardır.

Bütün bu aşamaların gerçekleştirilmesinin ardından son olarak firma denetlemesi yapılır. Firmanın iso standartlarını uygulayıp uygulamadığının kontrolü yapılır. Eksiklik tespit edilmeyen firmalar ISO belgesi nasıl alınır ve almaya hak kazanırlar. Belgelendirme süreci bitip belge teslim edildikten sonra işlemler tamamlanır. Yıllık denetimleri vardır. Belirli aralıklarla yapılmalıdır.

Sonuç olarak bize başvuruda bulunan bir firma bütün işlemler tarafımızdan gerçekleştirilmek üzere tamamlanır. Başvuru dosya kalite el kitabı, dökümantasyon hazırlanması gibi aşamalar yine bizim tarafımızdan hazırlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir