Diğer Belgeler

K1 Belgesi Yenileme Ücreti

K1 belgesi yenileme ücreti 500 TL dir.

Yıldızlı K1 belgesi yenileme ücreti 125 TL dir.

Ayrıca her araç için taşıt kartı bedeli olarak 60 TL ödenmesi gerekmektedir. Yenileme işlemleri zamanında yapılmadığı takdirde belgeniz iptal edilebilir. Bu yüzden zamanında belge yenileme işlemleriniz gerçekleştirmelisiniz. K1 belgesi yenileme işlemlerinizi zamanında yapmaz iseniz belgeniz iptal edilecektir. Bu konu ile alakalı yapılan düzenleme ile yetki belgesi sona eren firmalar için sona erme tarihinden itibaren geçerli olmak üzere takip eden 270. güne kadar yukarıda yazılı rakamlar ödenir. 270. gün ile 540. gün arasında ise yetki belgesi ücretinin % 25 i ödenerek yenileme işlemi yapılır. Bu tarihler dikkate alınarak yenileme yapılmalıdır. 

30 Haziran 2006 tarihinden önce belge almış Şahıslar tonaj şartı aranmadan belgelerini yenileyebilirler. Eski belge sahibi olan şirketler ise 110 ton azami yüklü ağırlık şartını sağlayaraK belgelerini yenileyebilirler. Geçen zaman içerisinde muafiyetli belge kapsamında olanlar da asgari kapasite şartlarını sağlayarak yenileme işlemlerini gerçekleştirebilirler. K1 belgesi yenileme ücretinin ödenmesinin ardından belgeniz tekardan 5 yıl geçerli olmak üzere kullanıma hazır hale gelir. 

K1 belgesi yenileme için gerekli evraklar ve yenileme işlemleri ile alakalı aklınıza takılan her sorunun cevabını internet sitemizden bulabilir yada telefonla bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 

Comments are closed.