Diğer Belgeler

K2 Belgesi Ücreti

K2 belgesi ücreti 10000,00 TL dir.
YILDIZLI K2 BELGESİ ÜCRETİ 2500 TL dir.
KAYIT EDİLECEK HER ARAÇ İÇİN TAŞIT KARTI BEDELİ 300 TL dir.

Ulaştırma bakanlığının en son 31.12.2010 tarih ve 27802 sayılı Resmi Gazete(3.Değişiklik) yaptığı değişikle resmi gazetede yayınlanan ve taşımacılıkta kullanılan araçların kayıt altına alınması kapsamında zorunlu hale getirilen belge türüdür. Belge kapsamına giren mükelleflerin Ulaştırma Bakanlığına başvurarak işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde K2 BELGESİ olmadan taşımacılık yapmanın cezası 1207 TL dir. Yurt içinde, kendi adına ticari veya hususi olarak kayıt ve tescil edilmiş taşıt veya taşıtlarla, sadece kendi esas iştigal konusu ile ilgili eşya taşımacılığı yapacak ve ticari maksatla taşımacılık yapmayacak, gerçek ve tüzel vergi mükelleflerine verilen belge türüdür.

2017 yılı K2 belgesi ücreti

K2 belgesi ücreti

Ulaştırma bakanlığına gerekli evrak ve formlarla başvuru yapıldıktan sonra bakanlık tarafından bildirilecek ödeme numarasına belge harcı yatırılarak alınır. Gecikme yaşamadan ve herhangi bir cezai işleme maruz kalmadan araçlarınızın tamamının yetki belgesine kaydettirilmesi gerekmektedir. Artık bir gün içerisinde K2 belgesi alına bilinmektedir. Gerekli evrakların hazırlanıp bakanlığıa sunulmasının ardından bir kaç saat içerisinde işlemler tamamlanıp K2 belgesi ücreti bankaya yatırıldıktan sonra işlemler tamamlanmaktadır. Sorunsuz işlem için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

K2 Belgesi Hangi Araçlar Almak Zorunda

Ruhsatında kamyon ve kamyonet olarak geçen ve ticari taşımacılıkta kullanılan bütün araçlar K belgesine tabidir. Burada aracın hususi veya ticari olarak kayıtlı olması bir şey değiştirmez. Özellikle şirket adına kayıtlı ve ruhsatında kamyonet veya kamyon yazan araçlar hususi kayıtlı olsalar bile yinede K2 belgesi almak zorundadır. DOBLO KANGOO PANELVAN tipi kamyonet ve hususi kayıtlı araçlarda belge kapsamındadır. Burada istisna sadece hiçbir ticari faaliyeti olmayan ve şahsi kullanımlar için olan araçlar içindir. Yetki belgesi müracaatları ile beraber şoförlerinizin de mesleki yeterliliK belgelerinin tam olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde aracınızın yetki belgesi olsa dahi şoförlerin belge eksikliğinden yine ceza yiyebilirsiniz. SRC belgesi olmadan araç kullanmanın ve kullandırmanın cezai yaptırımları vardır. Ayrıca şoförlerinizin bu araçları kullanabilmesi için psikotekniK belgelerinin olması da zorunludur. Hem araç ve hemde bu aracı kullanan şoförlerin mesleki yeterliliK belgelerinin tam olması zorunludur. 

Comments are closed.