Diğer Belgeler

OHSAS 18001 Standardı Ne İşe Yarar

Ohsas 18001 standardı belgesi iş sağlığı ve güvenliği kalite standartları belgedir. Ülkemizde yasal zorunluluk haline gelen iş sağlığı ve güvenliği konusunda sizlere yol gösterici olacak. Ve zaten aynı temeller üzerine kurulu sistem ile  iş yerinizde meydana gelebilecek kazalara bağlı iş ve işçi kayıplarının önüne geçmek için. Mutlaka uygulanması gereken standartlar bütünüdür.

OHSAS 18001 Standardı Neyi Amaçlar

Öncelikli olarak bahsettiğimiz gibi iş ve işçi güvenliğini sağlamanızın yasal ve insani zaruret oluğunun yanında. Saygınlığınızın ve güvenilirliğinizin artması gibi alanlarda da sizlere katkı sunacaktır. İş ve İşçi sağlığı denildiği zaman ilk akla gelen inşaat sektörü veya kimyasal patlayıcı zehirli maddelerle çalışan iş yerleridir. Bunun için gerekli görülse de her sektör için gerekli ve uygulanabilirdir. Kalite yönetim sistemi olarak tüm dünyada kabul görmesi, kolay uygulanabilir olması. Ve iso 9001 temelleri üzerine kurulu sistem oluğu iş yerinizi güvende tutmaya personel, zaman ve para kaybının önüne geçmek, huzurlu bir iş ortamı sağlamanız için zaruri diyebileceşimiz bir sistemdir.

OHSAS 18001  Standardı Ne Gibi Faydalar Saşlar

Sizlere sağlayacağı faydaları tekrar sıralayacak olursak riski minimize etmiş olacaksınız. Yasal mevzuata uyum sağlamanıza fayda sağlayacaktır. Çalışanlarınız güven ve huzur içinde çalışacaklardır ki bu en önemli konuların başında gelir. Saygınlığınız artacaktır. Diğer kalite standartları ürün ve çevre etkileşimi, maliyet hesaplamaları vs üzerine kurulu iken OHSAS 18001 belgesi STANDARTLARI tamamen iİçi sağlığı iş yeri güvenliği üzerine eşilmekle dişer kalite belgelerinden ayrılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir