Şoför Kartı

Şoför kartı İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yol belgesi sahibi araçları kullanmak için şoförlerden istediği ticari araç kullanma belgesidir. Belirli şart ve koşullara sahip şoför arkadaşlar bu belgeyi alabilirler. Öncelikli olarak ehliyet sınıfı ve alış tarihi en önemli unsurdur. E sınıfı ehliyeti olanların en az 3 yıllık B sınıfı ehliyeti olanların ise en az 5 yıllık ehliyet sahibi olmaları şarttır. Bu şartları sağlayan arkadaşlar gerekli dişer evrakları hazırlayarak başvuruda bulunabilirler. Ehliyet alış tarihi yeterli olmayan arkadaşlar geçerli süreleri doldurana kadar şoför kartı başvurusu yapamazlar. Bize ulaşarak çok daha detaylı bilgi alabilir tüm süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Referanslarımız ile hizmetinizdeyiz.

şoför kartı nasıl alınır

Şoför Kartı için Gerekli Evraklar 2019

  • Psikoteknik raporu: Mutlaka ilçe sağlık müdürlüğünün kaşesini taşımalı. İlçe sağlık kaşesi olmayan raporlar geçerli değildir.
  • Sağlık raporu: Tam teşekküllü hastaneden alınmış üzerinde göz ve dahiliye doktorunun kaşesi imzası bulunan sağlık raporları geçerlidir.
  • Ehliyet Gbt evrakı: Trafik şubeden alınmış ilk ehliyet alış tarihini gösteren belgedir.
  • Biyometrik fotoğraf
  • Ehliyet fotokopisi
  • Mail adresi

Evraklar bize elden veya bilgisayar ortamında renkli taratılarak ulaştırılabilir. Evrakların ulaşmasının ardından bir veya iki iş günü içerisinde  işlemleri tamamlanmaktadır. Eksik evrakla başvuru yapılamaz bu yüzden belirttiğimiz evrakların tam ve eksiksiz bize ulaştırılması son derece önemlidir.

Şoför Kartı Ücreti

Müracaatları için belediyeye 100 TL ücret ödenmektedir. Ödemeler kredi kartı ile yapılmaktadır. Her bir şoför kartı ve güzergah izin belgesi ücretleri 100 TL dir. Firmamız işlemlerin tamamlanmasının ardından ödeme kısmını sizlerle beraber yürüterek herhangi bir yanlış işlem yapılmaması için tüm süreci kontrol altında tutmaktadır.

Başvuru Süreci

Evrakların bize elden veya mail ortamında gönderilmesinin ardından sisteme giriileri yapılıp cep telefonu yada mail adresine onay mailinin gelmesi ile beraber ödemesi yapılarak işlemler tamamlanır. İşlem sonunda verilen kart numarası araçlar üzerine yetkilendirilerek araçlara yol belgesi alınmaktadır. şoför kartları belediye tarafından kayıtlı adreslere gönderilmektedir. Sistem üzerinde kayıtlı olan şoförler il içinde faaliyette bulunabilirler ayrıca kartların ulaşmasını beklemelerine gerek yoktur.

SRC Belgesi için Tıklayınız

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir