Diğer Belgeler

SRC Belgesi için Gerekli Evraklar

SRC belgesi için gerekli olan evraklar başvuru durumuna göre yani muafiyetli veya kurs yolu ile başvuru yapıp yapmayacağına göre değişecektir. Muafiyetli başvurusunda bulunacakların 2 adet fotoğraf. Ehliyet fotokopisi, kimlik fotokopisi ve ehliyet gbt evrakı getirmeleri gerekmektedir.

SRC belgesi nasıl alınır - yol belgesi - saso belgesi

Kurs yolu ile SRC belgesi alacak arkadaşların ise 2 adet biyometrik fotoğraf. Ehliyet fotokopisi, kimlik fotokopisi, sabıka kaydı ve öğrenim durum belgesi ile başvuru yapmaları gereklidir. Kurs süreci 30 saatlik ders programını kapsayacak olup kurs sonunda adaylara mezuniyet belgesi verilir. Milli Eğitim Bakanlığının açacağı sınav takvimine göre açılacak ilk sınava girmeleri sağlanır. Her kursiyerin mezun olduktan sonra 4 sefer sınava girme hakkı vardır bu 4 seferde de başarılı olamayanların tekrar kursa yazılıp öğrenim görmeleri gereklidir.

Ders programı başvuru yapılacak SRC belgesi türüne göre değişmektedir. Yük veya yolcu taşımacılığı yapacakların ders programları farklı olup ayrıca uluslararası veya yurt içinde çalışacak olanlar içinde yine ders programı ve sınavlarda sorulacak soru tipleri değişmektedir. Yalnız istenen evraklar tüm adaylar için aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir