Diğer Belgeler

Tursab Nereden Alınır

Tursab nereden alınır Kültür Ve Turizm Bakanlığına bağlı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından verilen belgenin adıdır. Yerli ve yabancı turistler için turlar düzenleme, konaklama, gezi düzenleme vs hizmetlerini kar amacı güderek gerçekleştiren ticari işletmelerin alması gereken belgedir. Belge başvuruları A grubu, B grubu ve C grubu seyahat acentesi olarak yapılmakta ve hizmeti amaçlanan sektörel duruma göre belge işlemleri yürütülmektedir.

A grubu Tursab Belgesi seyahat acenteleri tüm turizmle alakalı tüm faaliyetleri gerçekleştirebilirler. Bu konuyla alakalı tüm acentelik hizmetlerini sunabilirler. B gurubu seyahat acenteleri ise hava araçlarının, kara araçlarının ve deniz yolu ile yapılan taşımacılıkların biletlerini ve aynı zamanda A grubu seyahat acentelerinin hizmetlerini satabilirler. C gubu seyahat acenteleri ise sadece yerli turistlerin tur faaliyetlerini üstlenebilirler. Belge başvuruları öncelikle kültür bakanlığına unvan talebi ve ardından alınacak onayla Türsab’a başvuru yapılarak gerçekleştirilir. Kültür bakanlığından isim hakkı başvurusu yapılmadan ve onay alınmadan başvuru yapılamaz. Firmamız sizin adınıza hem kültür bakanlığı? hemde tursab başvuru işlemlerini gerçekleştirmektedir.

tursab nereden alınır

tursab nereden alınır

Tursab Sorgulama

Türsab belgesi sorgulama işlemlerinizi Türsab’ın kendi sitesi üzerinden ilgili kısımlardan yapabilirsiniz. Veya Türsab a direk telefonlar ulaşaraK belge sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Hem kendi belgeniz ile ilgili durumları hemde başka belge başvuru sorgulama taleplerinizi bizim vasıtamızla gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru işlemleri ile alakalı Tursab Belgesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Comments are closed.