Diğer Belgeler

Yol Güzergah Belgesi

Yol güzergah belgesi turizm taşımacılık yapan firmaların ve kendi personelini kendi aracı ile taşıyan firmaların büyükşehir belediyesinden aldıkları izin belgesidir. Özellikle turizm sektöründe çalışanlar tarafından talep edilen bu belge için başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sunmaya çalışacağız. Turizm sektöründe çalışan firmalardan güzergah izin belgesi işlemleri için D2 belgesi talep edilmektedir.

D2 belgesi olan firmalar kendi belgeleri ile başvuru yaparken D2 belgesi olmayan firmalar dışarı dan bir firmadan D2 belgesi kiralık olarak sözleşme yapıp o belgeyi belediyeye sunmaktadırlar. Ayrıca başvuruda bulunacak Şahıs firması veya şirketlerin faaliyet belgelerinde mutlaka turizm taşımacılık ibaresinin olması gereklidir aksi takdirde yol güzergah belgesi alamazlar. şirketlerin ticaret odası faaliyet belgelerinde yazmıyorsa bile ticaret sicil gazetelerinde mutlaka turizm taşımacılık ibaresinin olması şarttır.

yol güzergah belgesi

yol güzergah belgesi

Bu belgeler tamamlandıktan sonra evrak olarak D2 sözleşmesi, faaliyet belgesi, araç ruhsatı ve aracın zorunlu koltuk sigortası talep edilmektedir. Evrakların belediye sistemine ulaşmasının ardından inceleme süreci ardından belge harcının yatırılması gereklidir. Belge harcı ödendikten sonra düzenlenen belge internet ortamında başvuru sahibine elektronik imzalı barkotlu olarak sunulur. Ve artık çalışmanız için herhangi bir engel bulunmaz.

Güzergah izin belgesi başvurusu için mutlaka şoför kartının olması şarttır. Aracı kullanacak şoförün daha önceden belediyeye başvuruda bulunup şoför kartını almış olması şarttır. Aksi takdirde güzergah izin belgesi başvurusu yapılamaz. Bu çok önemli bir konudur. Bütün evrakların tam olsa bile aracı kullanacak şoförün şoför kartı yok ise başvuruda bulunamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir