D3 Belgesi

D3 belgesi yurt içinde sadece kendi iştigal konusu ile ilgili personel taşımacılığı yapan firmaların alması gerekli belge türüdür. Bu belge ile ticari taşımacılık yapamazlar. Fiyatı 5000,00 TL dir. şehirler arası yollarda personel taşımacılığı yapan firmalar mutlaka araçlarına D3 belgesi almak zorundadır. Özellikle İstanbul için de faaliyet gösteren firmalar bu belgenin dışında Yol güzergah belgesi alarak faaliyette bulunabilirler. Yol güzergah belgesi şehir içinde kullanılırken bu belge şehirler arası yollarda talep edilmektedir. Minibüs veya otobüs araçlara alınabilmektedir. Bu belgeyle asla ticari taşımacılık yapılamaz bu araçlar herhangi bir şekilde ticari taşımacılık için kullanılamaz. Ayrıca belgeye kayıtlı araçların muayene ve sigortalarına dikkat edilmesi gereklidir. Muayenesi geçen veya sigortası biten araçlar kendiliğinden yetki belgesinden düşmektedir. 

 1. Yalnız kendi adına kayıt ve tescil edilmiş araçlara taşımacılık yapabilirler. Ticari veya hususi kayıtlı araçlar kayıt edilebilir.
 2. Araçlarda yaş şartı aranmaz. Koltuk sigortaları olmalıdır. 
 3. Araçların muayenelerinin olması şarttır.
 4. şoförlerinin SRC ve PSİKOTEKNİK belgelerine sahip olmaları şarttır.
d3 belgesi personel taşımacılığı

d3 belgesi

D3 Belgesi Gerekli Evraklar

 1. Yetki belgesi basvuru formu
 2. Ticaret Odası Faaliyet Belgesi
 3. İmza sirküleri
 4. T.C. kimlik fotokopisi
 5. Kira kontratı
 6. Vergi levhası
 7. Ruhsat fotokopisi

Yenileme ücreti yetki belgesi ücreti üzerinden aşağıda belirttiğimiz süreler üzerinden ücretlendirilir. Yenileme için yapacaşınız süreye göre yenileme ücreti değişmektedir. Diğer yetki belgeleri için geçerli olan yenileme şartlarına tabi olarak yenileme yapılmaktadır. Belge ücretinin %5 i ödenerek yenileme yapabilirsiniz. Mesleki yeterliliK belgesi talep edilmez. Yenileme işlemleri için talep edilen evraklar ilk başvuru esnasında talep edilen evraklar ile aynıdır. Aynı dosyanın tekrar hazırlanması ile başvuru yapılır. Diğer yetki belgeleri ile alakalı hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilen yetki belgeleri ve alt belgeler hakkında danışmanlık ve müşavirlik hizmeti sunuyoruz. Yılların tecrübesi ve çok sayıda referansımız ile hizmete devam ediyoruz. 

D2 BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ. Ve dişer yetki belgeleri ile bu araçları kullanacak şoförlerden talep edilen SRC belgesi ve PsikotekniK belgeleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen şoför kartı işlemler içinde hizmet sunmaktayız. 

Comments are closed.