Diğer Belgeler

K2 Belgesi Nasıl Alınır

K2 belgesi nasıl alınır sorusuna cevap almak için bize bir telefon açmanız yeterli. Öncelikle size gerekli olan evrak listesini ve vekaletname örneğimizi yolluyoruz. Evrakların bize ulaşmasının ardından dosya incelemeniz yapılır. Bu incelemenin içinde aracınızın trafik tescil bilgileri de kontrol edilir. Çünkü başvuru esnasında bildirilecek aracın emniyetteki kayıtları ile ruhsattaki bilgilerin bire bir uyu?ması gerekir yoksa belge başvurunuz kabul edilmez. Ruhsatla ilgili incelememizi tamamlayıp gerekli formları doldurduktan sonra işlemlere bağlıyoruz. Herhangi bir sorun çıkmaması halinde normal şartlarda K2 belgesi nin bir gün içinde bütün işlemlerini bitirip ödeme numaranızı çıkartıyoruz. Bakanlığın sizin adınıza açacağı ödeme numarasına belge harcınızı yatırdıktan sonra işlemleriniz tamamlanmış oluyor. Yetki belgenizi aldıktan sonra bu belgeye istediğiniz kadar araç ilavesi yapabilirsiniz. Yıldızlı K2 belgesi alanlar yetki belgelerine sadece kamyonet araç ilavesi yapabilirler. Kamyon araç ilave etmek gerektiğinde ise aradaki fiyat farkının bakanlığıa ödenmesi gereklidir. Normal belge fiyatı olan 10.000 TL ile yıldızlı belge fiyatı olan 2500 TL arasındaki fiyat farkı ödenmelidir. Eğer normal belge almış olanlar ise istedikleri kadar kamyon veya kamyonet araç ilavesi yapabilirler. Satılan araçların bakanlığıa bildirilmesi ve yeni alınan araçların mutlaka yetki belgesine iilenmesi gereklidir. Yetki belgeniz olsa bile eğer aracınız belgeye kayıt ettirilmemiş ise yine cezai işleme maruz kalır.

K2 belgesi 2017 fiyat

K2 belgesi nasıl alınır

K2 Belgesi Almak için Gerekli Evraklar

  1. Tüm ortakların Nüfus Cüzdanı Örnekleri
  2. Firmayı Temsil ve İlzama Yetkili Kişi/Kişilerin İmza Sirküleri (Aslı veya noter onaylı suretleri)
  3. Taşımacıya ait Araçların Ruhsat fotokopileri
  4. Vergi Levhası fotokopisi  ( Şahıslarda K2 belgesi almak isteyenlerden vergi mükellefliği şartı aranmadan belge düzenlenir )
  5. Kamyonet araçlarınız için Belge harcınız 2500 TL dir. Kamyon aracı olanlar için yetki belgesi ücreti 10000,00 TL dir.
  6. Her araç bağı taşıt kartı ücreti 300 TL.dir

Ruhsatında kamyonet olarak geçen hafif ticari veya hususi kayıtlı ve vergi mükellefi adına kayıtlı araçlarda dahil kamyon tır vs her araç K2 belgesi ne tabidir. şahsi kullanımlar için olan hususi kayıtlı kamyonetler hariç.Yukarıda ilk başvuru için gerekli olan evraklar belirtilmiştir. Yenileme ve dişer işlemleriniz için sitemizdeki dişer sayfaları inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Comments are closed.