Diğer Belgeler

K2 Belgesi Yenileme 2019

K2 belgesi yenileme 2019 işlemleri 2019 yılı için Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığından alınmış yetki belgelerinin yenileme işlemleri ile alakalı iş yerlerinde en fazla kullanılan yetki belgesi olan K2 belgesi yenileme işlemleri ile alakalı olarak yapılması gerekenler şunlar dır. Süresi bitmesine 60 gün kaladan itibaren yenileme işlemlerine başlayabilir ve yetki belgeniz bittikten sonra bitiş tarihini takip eden 540. güne kadar yenileme işlemlerinize devam edebilirsiniz.

K2 belgesi yenileme 2019 işlemlerine uygulanan ücretlerle alakalı olarak başvuru tarihi önemlidir. Yetki belgenizin bittiği tarihten itibaren devam eden 270. güne kadar başvuru yapar ve yetki belgenizi yeniler iseniz ödeyeceğiniz rakam 2018 yılı fiyatının %5 idir. Bu rakam kamyon aracı olanlar için 10590 TL nin %5 i, kamyonet aracı olanlar için ise 1059 TL nin %5 idir. Bahsettiğimiz 270 gün içinde başvuru yapıldışında ödeyeceğiniz ramak budur. Fakat bu tarihide geçirir iseniz yani belge bitiş tarihinden sonraki 271. günle 540.gün arasında yapılan başvurularda 2015 yılı ücretinin %25 ini ödemek zorunda kalırsınız. Bu yüzden başvuru yaptığınız tarih çok önemlidir.

K2 belgesi yenileme 2019

K2 belgesi yenileme 2019

K2 Belgesi Yenileme için Gerekli Evraklar

K2 Belgesi yenileme için gerekli evraklar için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Diğer yetki belgeleri içinde aynı kurallar geçerlidir. K1 belgesi sahipleri veya dişer yetki belgelerine sahip olanlar da yenileme işlemleri için yukarıda bahsettiğimiz sürelere dikkat etmelidirler. 540 gün içinde yenileme yapmayanların ise yetki belgeleri iptal edilir. Önemli olan dişer bir nokta ise yetki belgenizin bittiği tarihten sonra araçlarınızın yetki belgenizden düşeceğidir. Yani yenileme hakkınız saklı kalmakla beraber araçlarınızın K2 belgesi olmayacaktır. Gerekli evraklar web sitemizdeki dişer sayfalarda detaylı olarak verilmektedir. Yada bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. En uygun fiyatlara hizmet garantisi sunuyoruz.

Comments are closed.