Diğer Belgeler

Marka Tescil Nasıl Alınır

Marka tescil nasıl alınır konusuna detaylı bilgi sunmaya çalışacağız. Malumunuz gelişen ekonomik sistem. Artan pazar payı ve dünya ekonomisinin artık birbirine bağlı zincir şeklinde dizaynı firmaları bazı konularda önlem almaya ve bunun en temel noktası da kurumsallaşmaya doğru itmesidir. Marka tescili bu noktada çok büyük önem arz etmektedir. Yıllarca harcadışınız emek ve paranın boşa gitmemesi markanızın ve kalitenizin başkaları tarafından kullanılmaması için ilk yapmanız gereken marka tescil işlemi olmalıdır.

marka tescil nasıl alınır

marka tescil nasıl alınır

Marka Tescil Nasıl Alınır İşlemleri Nelerdir

Bildiğiniz gibi marka tescili iş kolları üzerine farklı sektörlerde alınan isim mülkiyet hakkını temsil etmektedir. Örnek olarak xyz markasını ister inşaat sektöründe ister gıda sektöründe ve eğer isterseniz. Hem gıda hem inşaat sektörlerinde kayıt altına alabilirsiniz yani kaç farklı iş alanında tescil talep ediyorsanız. Ona göre başvuru yapılmakta işlemlere başlanmaktadır. Marka tescil ve patent başvuru işlemlerini Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde sadece Türk Patent Enstitüsü yapmaya yetkilidir. Bunun dışında herhangi bir kurum veya kuruluğun sizin markanızı tescil etme gibi bir hakkı veya yetkisi yoktur.

Başvurular TPE yapılır ve tescil işlemini bu birim gerçekleştirir. Marka Tescil işlemleri için firma sahibinin ister bireysel olarak isterse marka vekilleri ile başvuru yapabilme hakkı vardır. Marka tescil belgesi alabilmek için gerekli olan evrakları bizlere ulaştırmanız halinde TPE ye gerekli başvurular adınıza yapılır. Ve kayıt altına alınır. Başvuru öncesinde mutlaka marka tescil araştırmanızı yapıyoruz. Yani sizden önce talep ettiğiniz isim üzerine tescil yapılıp yapılmadığını kontrol ediyoruz. Eğer tescil edilmiş herhangi bir hak sahibi yok ise en kısa sürede başvurularınız gerçekleştirilir. Marka tescil belgesi başvurularında gün saat hatta dakika önemlidir ve TPE de bu kayıt işlemlerini bu mantık üzerine gerçekleştirir.

Yılmaz Danışmanlık Marka Tescil Hizmeti

Yılmaz Danışmanlık Ve Belgelendirme Hizmetleri olarak marka tescili başvurularınızı en kısa sürede ve en uygun maliyetlere tamamlayıp sorunsuz bir iş hayatı yaşamanız için işlemleri hemen başlatıyoruz. Daha detaylı bilgi için arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Arayın yardımcı olalım.

Telefonla bilgi almak isteyenler için telefon numaramız  

0  2 1 2  6 5 3  1 1  8 7

Comments are closed.