Diğer Belgeler

Tursab Belgesi Nasıl Alınır

Tursab Belgesi başvuruları için izlemeniz gereken yol öncelikli olarak Kültür Bakanlığına acenta unvanı için başvuruda bulunmanız gereklidir. İşlemlerinizi Kültür Bakanlığı başvurunuzda dahil bütünüyle firmamız sizin adınıza takip etmektedir. Zaman kaybı yaşamamanız ve işlemlerinizi en hız lı şekilde tamamlamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

tursab-belgesi

Kültür Bakanlığından acenta unvanına ilişkin onay mektubu aldıktan sonra başvuru yapılmaktadır. Başvurusu için A grubu acentalarda enformasyon memuru, kültür bakanlığından onaylı rehber vs bulundurulması zorunludur. Akabinde gerekli evraklarla birlikte başvuru işlemleri tamamlanır. 7000 TL teminat mektubuyla beraber yapılan başvurunun ardından iş yerinizde yapılacak incelemeye gelecek arkadaşların onay vermesinin ardından Belge harcını yatırdıktan sonra işlemleriniz tamamlanır. Belge alabilmeniz için iş yerinizin koşullara uygun olması gerekmektedir. Öncelikli olarak gelen turistlerin ağırlanabilecekleri şekilde oturma yerleri olan, lavabo tuvaleti bulunan, mutfağı bulunan bir mekana sahip olmanız gerekmektedir.

Artık yol belgesi için müracaat eden firmalardan da tursab belgesi talep edilmektedir. Özellikle turizm sektöründe çalışanlar için gereklidir.

Tursab belgesi başvuruları için dişer sayfalarımızı ziyaret ediniz.

Comments are closed.